| x-5 | = | x+4 |


Itt a megoldás nekem az hogy x = -1/2



Viszont a könyv megoldása szerint 0 és 5 a megoldás.


2020. nov. 24. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

x-5=x+4 vagy x-5=-x-4

nincs vagy 2x=1

x=1/2

2020. nov. 24. 17:34
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy itt a "kavarás", a te eredményed sem jó.

[link]

2020. nov. 24. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:

A könyv megoldása messziről látszik, hogy helytelen. Akármelyiket helyettesíted be, nem jön ki az egyenlet.

Ha meg grafikus ábrázolásra gondolunk, egyértelmű, hogy a két egybevágó, V-alakú függvénygrafikonnak legfeljebb egy közös pontja lehet – márcsak ezért sem lehet jó a könyv két megoldásos válasza.

A #1 válasza, az x=1/2 azonban helyes megoldása az egyenletnek.

2020. nov. 24. 17:45
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. nov. 24. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
#3-nak: Lehet végtelen sok közös pont is.
2020. nov. 25. 08:45
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Általánosságban igazad van, de ahhoz az egyenlet két oldalán ugyanannak a kifejezésnek kéne szerepelnie, ami ránézésre sem áll fenn, ezért nem is hoztam szóba.
2020. nov. 25. 09:17