| x-5 | = | x+4 |
Itt a megoldás nekem az hogy x = -1/2
Viszont a könyv megoldása szerint 0 és 5 a megoldás.
2020. nov. 24. 17:25
1/6 anonim válasza:
x-5=x+4 vagy x-5=-x-4
nincs vagy 2x=1
x=1/2
2/6 anonim válasza:
Nagyon nagy itt a "kavarás", a te eredményed sem jó.
3/6 anonim válasza:
A könyv megoldása messziről látszik, hogy helytelen. Akármelyiket helyettesíted be, nem jön ki az egyenlet.
Ha meg grafikus ábrázolásra gondolunk, egyértelmű, hogy a két egybevágó, V-alakú függvénygrafikonnak legfeljebb egy közös pontja lehet – márcsak ezért sem lehet jó a könyv két megoldásos válasza.
A #1 válasza, az x=1/2 azonban helyes megoldása az egyenletnek.
5/6 anonim válasza:
#3-nak: Lehet végtelen sok közös pont is.
6/6 anonim válasza:
#5: Általánosságban igazad van, de ahhoz az egyenlet két oldalán ugyanannak a kifejezésnek kéne szerepelnie, ami ránézésre sem áll fenn, ezért nem is hoztam szóba.