Mik a megoldások ennél a matek házinál?

[link]

2020. okt. 7. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1)

c=p+q=19

m=sqrt(p*q)=sqrt(84)=2*sqrt(21)

T=c*m/2=19*sqrt(21)

a=sqrt(m^2+p^2)=sqrt(49+84)=sqrt(133)

b=sqrt(m^2+q^2)=sqrt(84+144)=sqrt(228)=2*sqrt(57)


2)

c=sqrt(a^2+b^2)=sqrt(106)

T=a*b/2=45/2

T=c*mc/2

mc=2t/c=45/sqrt(106)=4,37

2020. okt. 7. 20:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. okt. 7. 20:21