Kovix10 kérdése:

Valaki megoldja ezt matek feladatot?

Határozd meg a következő vektorok skaláris szorzatát és közbezárt szögét!a.𝒂⃑⃑⃑(𝟑;𝟏)és 𝒃⃑⃑⃑(−𝟐;−𝟏)b.𝒂⃑⃑⃑(−𝟑;𝟔)és 𝒃⃑⃑⃑(𝟒;−𝟓)c.𝒂⃑⃑⃑(𝟒;𝟏𝟎)és 𝒃⃑⃑⃑(𝟔;𝟏𝟓)

2020. nov. 24. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen, te fogod megoldani, mert a te házid.
2020. nov. 24. 16:24
 2/7 anonim ***** válasza:

a(a1,a2) és b(b1,b2) vektorok skaláris szorzata:

a*b=a1*b1+a2*b2=|a|*|b|*cos(alfa), alfa a két vektor közbezárt szöge,|x| pedig az adott vektor hossza, amit a Pitagorasz-tétellel tudsz kiszámolni.

Előszőr kiszámolod a két vektor skaláris szorzatát az 1. képlettel, majd ezt elosztod a két vektor hosszának szorzatával, és megkapod a cos(alfa)-t.

2020. nov. 24. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:

ab=a1*b1+a2*b2


cos(gamma)=(ab)/(sqrt(a1^2+a2^2)*sqrt(b1^2+b2^2))


Helyettesíts be!

2020. nov. 24. 16:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséget!
2020. nov. 24. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Jézusom, ez nagyon nehéz, ilyet nem kellene középsuliba kérni.
2020. nov. 26. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Mi?? Háromszögek szögeinek számolása általános iskolás feladat. Itt meg ez az egyik feladat. A másik a skaláris szorzat, ami már középiskolást, de csak azért, mert ami erre a műveletre épül azt még általánosban nem tudnák valószínűleg megérteni a diákok, és nem azért, mert magát a skaláris szorzatot nem tudnák kiszámolni.
2020. nov. 26. 22:35
 7/7 anonim válasza:
61%

𝒃⃑⃑⃑(−𝟐;−𝟏)b.𝒂⃑⃑⃑(−𝟑;𝟔)és 𝒃⃑⃑⃑(𝟒;−𝟓)c.𝒂⃑⃑⃑(𝟒;𝟏𝟎)és 𝒃⃑⃑⃑(𝟔;𝟏𝟓)


Ez nekem kínai.. 16f

2020. nov. 27. 23:10