Egy felmérés szerint a gyerekek átlagosan 50 percet mobiloznak egy nap. A fiúk átlagosan 65 percet, a lányok átlagosan 45 percet. Fiúból vagy lányból vettek részt többen a felmérésben és hányszor többen?


2020. nov. 22. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

65f+45l=50(f+l)

65f+45l=50f+50l

15f=5l

l/f=3


A lányok 3-szor annyian vettek részt a felmérésben.

2020. nov. 22. 17:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Lányokból vettek többet - közelebb van az átlaghoz -

hányszor többen kérdésből meg 2x annyi a lány, ha nagyobb számmal veszed mondjuk 20x65+40*45 és osztva 60-al az 51-es átlagra jön ki sacper kábé, nem pontos az eredményem mert félig %-ban gondolkodtam és félig átlagban :)

2020. nov. 22. 17:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 26. 07:49