A gyerekek házi feladata matematikából az volt, hogy nevük betűit felhasználva készítsenek egy rejtvényt. Kati a következő feladvánnyal érkezett: K K A K A T + K A T I 2 0 1 9 Mennyi az ábrán lévő 10 betű értékének összege?

2020. jan. 3. 09:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

bocsi, úgy volt a kép, hogy öt soros volt,

felül az egyesek helyén volt a K, a 2. sorban K(tízesek) A(egyesek), a 3.-ban K(százasok) A(tízesek) T(egyesek), 4. sor: K(E) A(sz) T(t) I(e), az ötödik sor (az összeg) az a 2019.

2020. jan. 3. 10:04
 2/14 A kérdező kommentje:
amúgy hogy lehet képet beilleszteni ide?
2020. jan. 3. 10:26
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Sehogy. Képmegosztó oldalra/Facebook-ra feltöltesz egy képet, és annak a linkjét tudod bemásolni.


Ez nem egy bonyolult feladat. Mi okozza a nehézséget?

2020. jan. 3. 10:34
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

1111K+111A+11T+I=2019 => K=1

111A+11T+I=908, 0 < 11T+I < 109 => 799 < 111A < 908 => A=8

11T+I=20 => T=0 és I=9

2020. jan. 3. 10:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

T = 1


Bocs!

2020. jan. 3. 10:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, de azt kérdeztem, hogy mennyi ennek a 10 betű értékeinek az összege.
2020. jan. 3. 10:46
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi!
2020. jan. 3. 10:46
 8/14 A kérdező kommentje:

20-at számoltam ki eredménynek, de a feladat szerint

a) 19

b) 28

c) 39

d) 40

a képen szereplő "betűk értékeinek összege"

nem értem

2020. jan. 3. 10:55
 9/14 A kérdező kommentje:

azt számoltam, hogy:

2

2 -2

2 -2 1

+2 -2 1 8

____________

2 0 1 9



2*8+(-2)*3+1*2+8*1=19

2020. jan. 3. 10:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Tarcsay, valami nem jó; 1+8+0+9=18, és nem 19.
2020. jan. 3. 11:03
1 2