A gyerekek házi feladata matematikából az volt, hogy nevük betűit felhasználva készítsenek egy rejtvényt. Kati a következő feladvánnyal érkezett: K K A K A T + K A T I 2 0 1 9 Mennyi az ábrán lévő 10 betű értékének összege?

2020. jan. 3. 09:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
bocs, a számjegyek az összeadásban nem balra- hanem jobbrazártként értelmezzétek
2020. jan. 3. 11:04
 12/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen feladatoknál a számok 0-9-ig jelölnek egészeket, negatív nem lehet köztük.


Elvégre nincs olyan négyjegyű szám sem, hogy 2(-2)18. Illetve lehet értelmezni (a helyiértékképzés szabályai szerint), csak arra mi az 1818-at szoktuk írni.

2020. jan. 3. 11:05
 13/14 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból kicsit béna a feladat, hogy a különböző betűk nem feltétlenül jelölnek különböző számokat (pedig mi általában azt szoktuk elvárni az ilyen feladatoknál).


A válasz:


K=T=1

A=8

I=9

A betűk összege pedig 39 lesz.

2020. jan. 3. 11:11
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

K=1 A=8 T=1 I=9


A keresett összeg:

4K+3A+2T+I=4+24+2+9=39

2020. jan. 3. 11:11
1 2