2020. jan. 3. 09:59
11/14 A kérdező kommentje:
bocs, a számjegyek az összeadásban nem balra- hanem jobbrazártként értelmezzétek
2020. jan. 3. 11:04
12/14 anonim válasza:
Az ilyen feladatoknál a számok 0-9-ig jelölnek egészeket, negatív nem lehet köztük.
Elvégre nincs olyan négyjegyű szám sem, hogy 2(-2)18. Illetve lehet értelmezni (a helyiértékképzés szabályai szerint), csak arra mi az 1818-at szoktuk írni.
13/14 anonim válasza:
Olyan szempontból kicsit béna a feladat, hogy a különböző betűk nem feltétlenül jelölnek különböző számokat (pedig mi általában azt szoktuk elvárni az ilyen feladatoknál).
A válasz:
K=T=1
A=8
I=9
A betűk összege pedig 39 lesz.
14/14 anonim válasza:
K=1 A=8 T=1 I=9
A keresett összeg:
4K+3A+2T+I=4+24+2+9=39