A gyerekek egy konténerbe pakolták papírgyűjtéskor az összehordott, régi újságokat. A konténer alapterülete 15m² volt, az összegyűjtött papír mennyisége pedig 15 tonna. Mekkora nyomást fejtett ki a papír a konténer aljára?


2020. márc. 3. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első bekezdés:

[link]

2020. márc. 3. 22:32
 2/2 anonim ***** válasza:

15t=15000kg

p=m/A

p=15000/15=1000Pa

2020. márc. 4. 17:11