Segit valaki megoldani ezeket a feladatokat?

[link]
2020. nov. 22. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:

1. A metán móltömege 16g/mol. Ebből 4g a hidrogén és 12g a szén. Innen már kiszámolható, hogy 96g÷16g=6g és 6g×12g=72g. Azaz 72g szén van 96g metánban.


2. Az etánnál ugyanez. Móltömege 30g/mol. Kettő szénatom és hat hidrogénatom van benne. A 2 szénatom 2×12, azaz 24g, a 6 hidrogénatom 1×6, azaz 6g. Tehát 60g÷30g=2g 2g×6g=12g. Azaz 12g hidrogén van 60g etánban.


Remélem tudtam segíteni, és elnézést a késői válaszért!

2020. nov. 25. 18:14