Valaki el tudná nekem magyarázni? A tanár próbál velünk csinálni hasonló feladatokat órán, de az online oktatás alatt nem olyan könnyű megérteni...2020. nov. 22. 10:45
1/2 anonim válasza:
Szia,
az általános gáztörvény lesz segítségünkre:
p*V = n*r*t
p - nyomás, ez a kérdés [Pa]
V - térfogat, ami adott a feladatban [dm3, de váltsd át m3-be]
n - gáz kémiai anyagmennyisége mólban, ami ha nem adott, akkor úgy kapod meg, hogy a tömeget[g] elosztod az anyag moláris tömegével [g/mol]; m=800g adott, M=32g/mol
R - egyetemes gázállandó, ez mindig 8,31 [J/mol*K]
T - hőmérséklet [°C-t át kell váltani Kelvinbe!]
A konkrét feladat tehát:
p * 0,012 = 800/32 * 8,31 * 283
p = 4900 kPa
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!:)
2020. nov. 22. 14:27