1.Végezd el a műveleteket, a végeredményt kerekítsd tízesre!


234,67+56,7+89,347=


(123,56-67,45)*10=


( 34,6+3,567)*3,5=


506,16:9+23,88=


(345,7-56,89)*0,93=



2. Egy háziasszony 32000 forint 15%-át tisztítószerekre, 2/5 részét élelmiszerekre, a többit egyéb vásárlásokra költi. Hány forintot költ tisztítószerekre, mennyit élelmiszerre és a pénz hány százalékát költi egyéb vásárlásokra?



3. Oldd meg az egyenletet! Levezetést is kérek nem csak egy végeredményt!


3(x-5)-2(2-x)=3x-5-2x+6-x



4. Egy négyzet oldalai 24cm.


A téglalap oldalai: 3dm és 18cm.


Számítsd ki a kerületüket és területüket és hasonlítsd össze őket!


( segítség: négyzet K=4*a, T=a*a, téglalap K=2*(a+b), T=a*b, )



5. Határozd meg az a, b, c és d értékét, és írd a megfelelő helyre!


a= −5,2 –(−3,4) a = …….


b=10,2 : (−3) b = …….


c=c⋅0,6 =6 c = …….


A fenti eredmények ismeretében határozd meg a d értékét! Írd le a számolás menetét is! d =5a +0,6c d = …….


2020. nov. 20. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Először próbálkozz a feladatokkal, és csak azokat tedd ide fel, amiket nem tudsz megoldani! Írd le, hogy milyen problémád adódott.

Számológéped van? Akkor ?

2020. nov. 20. 08:29
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

1.Végezd el a műveleteket, a végeredményt kerekítsd tízesre!

A 10,001; ...; 11,0235; ...; 14,999-ből 10 lesz, a 15,0; ...; 16,8986465; ...; 19,999-ből 20.


2. Egy háziasszony 32000 forint 15%-át tisztítószerekre, 2/5 részét élelmiszerekre

Valaminek a 15%-am, az a valami századának 15-szöröse.


3. Oldd meg az egyenletet! Levezetést is kérek nem csak egy végeredményt! 3(x-5)-2(2-x)=3x-5-2x+6-x

3(x-5) = 3x - 15

A többit oldd meg magad!


4. Egy négyzet oldalai 24cm.

A téglalap oldalai: 3dm és 18cm.

Ott a képlet, használdd!


5. Határozd meg az a, b, c és d értékét, és írd a megfelelő helyre!

a= −5,2 –(−3,4) = −5,2 + 3,4 = -1,8 (mert mínuszszor mínusz az plusz)

A többit megoldod te.

2020. nov. 20. 08:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért kértél segítséget, mert annyira szar vagy matekból, hogy még ezeknek a megoldása se megy, vagy mert lusta? Csak mert elolvastam a feladatokat, és ezek tipikusan azok, amiket azért utálok, mert több ideig tart leírni, mint kiszámolni. Szóval nyugodtan old csak meg magadnak, ne legyél lusta.
2020. nov. 20. 11:52