nagyon köszönöm annak aki kiszámolja :)

#matematika #SOK HÁZI
2020. okt. 31. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

5/8*7/100=35/800=7/160


5/8*1/2=5/16


5/8*7/5=7/8


5/8*21/10=105/80=21/16


x*5/6=3/5

x=3/5*6/5=18/25

2020. okt. 31. 15:45
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Hogyan vetted annak idején egy torta például 3/4 részét? Úgy, hogy felosztottad 4 egyenlő részre, majd a 4 részből 3-at összeadtál. Ugyanígy megy számok esetén is.

Az egy másik kérdés, hogy szorzással is megoldható.

2020. okt. 31. 15:50
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm...sokat segítettél
2020. okt. 31. 15:53