nagyon köszönöm annak aki kiszámolja :)#matematika #SOK HÁZI
2020. okt. 31. 15:36
1/3 anonim válasza:
5/8*7/100=35/800=7/160
5/8*1/2=5/16
5/8*7/5=7/8
5/8*21/10=105/80=21/16
x*5/6=3/5
x=3/5*6/5=18/25
2/3 anonim válasza:
Hogyan vetted annak idején egy torta például 3/4 részét? Úgy, hogy felosztottad 4 egyenlő részre, majd a 4 részből 3-at összeadtál. Ugyanígy megy számok esetén is.
Az egy másik kérdés, hogy szorzással is megoldható.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm...sokat segítettél
2020. okt. 31. 15:53