matematika, egyenletek2014. okt. 14. 13:22
2/6 A kérdező kommentje:
Nem jön ki, én : x= 1/5 + 1/8 + 400 képlettel próbáltam, de úgy sem jött ki.
2014. okt. 14. 13:45
3/6 anonim válasza:
Nem is jöhetett ki, mivel amivel próbálkoztál, már eleve megadta a végeredményt.
Sima törtszámítás az egész:
x - x/5 - x/8 = 400
Vagyis:
40x/40 - 8x/40 - 5x/40 = 400
27x/40 = 400, innen pedig x = 592,592..., egy szakaszosan végtelen tizedestört.
4/6 A kérdező kommentje:
nem a kiszámolás a gond, hanem a végtelen törtből, hogy számolom ki, hogy mennyi volt a fizetése?
2014. okt. 14. 15:17
5/6 anonim válasza:
A megoldás a vételen tört. Nem minden szám egész, az egyötöd meg egynyolcad részeket nyilván közelítésként kell érteni. A fizetése ez alapján kb. 593 euró lehetett.
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. okt. 14. 16:04