Köszönöm2020. okt. 26. 09:53
1/1 anonim válasza:
Reakció:
C4H5N + K = C4H4N- + K+ + 1/2 H2
V(H2)=9,8 cm3 = 0,0098 dm3
Vm standard állapotban= 24,5 dm3/mol
n(H2)= 0,0098/24,5= 0,0004 mol
Kétszer ennyi pirrol kellett a reakcióhoz--> 0,0008 mol pirrol
m(pirrol) = 0,0008 mol * 67 g/mol = 0,0536 g = 53,6 mg