Írja fel a pirrol és a kálium reakciójának egyenletét! Hány mg pirrolból lehet előállítani 9,8 cm³ standardállapotú hidrogéngázt? Kérlek levezetéssel

Köszönöm

2020. okt. 26. 09:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Reakció:


C4H5N + K = C4H4N- + K+ + 1/2 H2


V(H2)=9,8 cm3 = 0,0098 dm3

Vm standard állapotban= 24,5 dm3/mol

n(H2)= 0,0098/24,5= 0,0004 mol


Kétszer ennyi pirrol kellett a reakcióhoz--> 0,0008 mol pirrol

m(pirrol) = 0,0008 mol * 67 g/mol = 0,0536 g = 53,6 mg

2020. okt. 26. 11:39