Hogy számítsuk ki a kezdősebességet? (hajítás)


A feladat és a megoldások:

Függőlegesen lefelé hajított tárgy sebessége 2,5 s után 40 m/s lett.

Mennyi volt a kezdősebessége? (15 m/s)

Mekkora az elmozdulás és a megtett út? (68,75m)



2020. okt. 23. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Ismered a földi nehézségi gyorsulás értékét, 9,81 m/s². (Az egyszerűség érdekében számolhatsz 10-zel.) 2,5 másodperc alatt 25 m/s a változás, tehát a kezdősebesség 40 m/s - 25 m/s = 15 m/s.

Az elmozdulás = átlagsebesség * idő. Az átlagsebesség egyenletes gyorsulás esetén a kezdősebesség és a végsebesség átlaga, jelen esetben (15 m/s + 40 m/s) / 2 = 27,5 m/s

2,5 s * 27,5 m/s = 68,75 m

2020. okt. 23. 10:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Most végre megértettem!
2020. okt. 23. 12:47