Feltételes valószínűség feladat megoldás?


Egy ember egy hármas elágazáshoz ér, ahonnan A B vagy C faluba vezető úton tud menni tovább. "A" faluban csak minden 6. alkalommal mondanak igazat, "B" faluban minden 4. alkalommal, "C" faluban minden 3. alkalommal. Az embernek fogalma sincs melyik út merre visz, egyenlő valószínűséggel választ egyet a 3 közül. Mikor a faluba ér, megkérdezi mennyi 2x2 és azt a választ kapja, hogy 4. Mi a valószínűsége annak, hogy "B" faluba jutott?


Ha valaki le tudná nekem vezetni a megoldást, megköszönném :)



2020. okt. 19. 03:55
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

1/3*1/6+1/3*1/4+1/3*1/3=1/4

[link]

1/3*1/4/(1/4)=1/3

2020. okt. 19. 07:41