Valaki meg tudná oldani a következő matematika feladatot?

Szende és Vidor egy kör alakú pályán, egymással szemben futva edzést tartanak. Nem egyszerre indulnak: amikor Vidor elindul a starthelyről, akkor Szende már a pálya 1/10-ét megtette. Amikor Vidor megteszi a pálya 3/7-ét, akkor szembetalálkozik Szendével. Ekkor Vidor rákapcsol. Hányszorosára kell növelnie a sebességét, hogy Szendével egyszerre érjen vissza a kiindulási pontba?

2020. okt. 18. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Valaki biztos
2020. okt. 18. 14:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Szende sebessége vs, Vidor sebessége vv.

A találkozásig eltel idő:

3/7/vv=33/70/vs (1)

Vidor k-szorosára növeli a sebességét, ekkor a célba érésig eltelt idő:

3/7/vs=4/7/(k*vv) (3)

Oszd el a két egyenletet egymással!

2020. okt. 18. 14:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Halálra unom magam, úgyhogy megpróbálom.

V indulásakor indítjuk az órát. A találkozásig t idő telik el, a pálya hossza 1 egység. SZ sebessége VSZ, Vidoré VV.

VV = 3/7 / t = 3 / 7t = 30 / 70t

VSZ = (9/10 - 3/7) / t = (63/70 - 30/70) / t = 33/70 / t = 33 / 70t

VSZ / VV = (33 / 70t) / (30 / 70t) = (33 / 70t) * (70t / 30) = 2310 t / 2100 t = 2310 / 2100 = 1,1

Azaz VSZ = 1,1 VV

A hátralévő út V-nak: 4/7, SZ-nek 3/7

V2V / VSZ = 4/7 / 3/7 = 4/7 * 7/3 = 28/21 = 4/3, azaz

V2V = 4/3 VSZ = 4/3 * 11/10 VV = 44/30 VV

2020. okt. 18. 14:49