Mekkora annak az oldatnak a kénsavra (H2SO4) vonatkozó molalitása (Raoult koncentrációja) amelynek tömegaránya 267,8 g/100 g víz?Mr(H2SO4)=98,08; Mr(H2O)=18,02; ρoldat=1,6432 g/cm3;ρ(H2SO4)=1,8305 g/cm3; és ρ(H2O)=0,9972 g/cm3;

SOS
2020. okt. 17. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


szia, nem tudom, hogy ezt is te írtad-e ki, de ha igen, meg ha nem is, akkor is szerintem hasznos lehet ez a link, mert az előző kérdésedhez és ehhez is van hozzá elméleti dolog. Nem tudom miért nem tudod megcsinálni, a fogalmakat se tudod mit jelentenek, vagy csak a kiszámolás nem megy. Na mindegy szerintem olvass bele. Én ez alapján számoltam is valamit, de hogy az így jó-e?

nkénsav=267,8/98,08=2,73mol moldószer(víz)=0,1kg c=267,8/0,1=27,3

Ez lehet így nem jó, ne vedd tutira, de ezt az oldalt mindenkép belinkelem, hátha ez is segít, mondjuk kiegészíti azokat a válaszokat, amiket mások írnak majd ide. :) [link]

2020. okt. 17. 19:44