SOS2020. okt. 17. 18:52
1/1 anonim válasza:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..
szia, nem tudom, hogy ezt is te írtad-e ki, de ha igen, meg ha nem is, akkor is szerintem hasznos lehet ez a link, mert az előző kérdésedhez és ehhez is van hozzá elméleti dolog. Nem tudom miért nem tudod megcsinálni, a fogalmakat se tudod mit jelentenek, vagy csak a kiszámolás nem megy. Na mindegy szerintem olvass bele. Én ez alapján számoltam is valamit, de hogy az így jó-e?
nkénsav=267,8/98,08=2,73mol moldószer(víz)=0,1kg c=267,8/0,1=27,3
Ez lehet így nem jó, ne vedd tutira, de ezt az oldalt mindenkép belinkelem, hátha ez is segít, mondjuk kiegészíti azokat a válaszokat, amiket mások írnak majd ide. :) [link]