Levezetést kérek szépen
Nagyon köszi
2020. okt. 3. 13:36
1/1 anonim válasza:
c=0,0114 mol/dm3
alfa=x/c=0,12, innen megvan az x, a H+ és a formiátion egyensúlyi koncentrációja. A hangyasav egyensúlyi koncentrációja pedig c-x.
Ks=x^2/(c-x), ebbe a képletbe kell csak behelyettesíteni.
pH=-lg(x), ezt is meg lehet határozni.