? A hangyasav 1,14×10^-2 mol/dm³ anyagmennyiség-koncentrációjú oldatában a disszociáció 12%-os. Adja meg az egyensúlyi koncentrációk értékét! Számítsa ki a savi disszociációs állandót! Számítsa ki az oldat pH-ját!


Levezetést kérek szépen

Nagyon köszi



2020. okt. 3. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:

c=0,0114 mol/dm3

alfa=x/c=0,12, innen megvan az x, a H+ és a formiátion egyensúlyi koncentrációja. A hangyasav egyensúlyi koncentrációja pedig c-x.

Ks=x^2/(c-x), ebbe a képletbe kell csak behelyettesíteni.

pH=-lg(x), ezt is meg lehet határozni.

2020. okt. 4. 01:50