Matek házival kapcsolatban lenne kérdésem. A feladat arról szól, hogy határozzuk meg a pí értékét 2 tizedes pontossággal. Elmagyaráznátok levezetéssel?


Taylor-soroknál tanultuk, viszont nem tudom, milyen függvénnyel lehetne felírni a pít, mert a gyök(2) meghatározásánál a gyök(x)-et vettük, és ha x(0)-nak behelyettesítettük az 1-et, elég pontos eredményt adott. (Egyetemi matematika)

Hangsúlyozom, hogy nem végeredményt várok el, megérteni szeretném az anyagot



2020. okt. 15. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

1+1/4+1/9+ ... =Pi^2/6

Itt is van több közelítés:

[link]

2020. okt. 15. 17:56
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan függvényt kell keresned, melynek tudod, hogy adott helyen értéknek pi-t vesz fel.


Tudod például, hogy arcsin(1)=pi/2, vagy arccos(0)=pi/2. Ezek úgy fognak neked pi-t adni, hogy 2-vel szorzod őket,


Tehát ha veszed a 2*arccos(x) függvényt, Taylor-sorba fejted valamilyen közeli pont körül, majd x helyére 0-t írsz benne, akkor pi-hez közeli értéket fogsz kapni.

2020. okt. 15. 18:05
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. okt. 15. 18:39