Hány év alatt nő 3000 Ft 6000re évi 5%os kamat mellett?


2020. okt. 13. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

3000*1,05^n=6000

1,05^n=2

n=ln2/ln1,05=14,21

15 év alatt.

2020. okt. 13. 19:44
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Logaritmus nélkül úgy tudod az


1,05^n = 2


egyenletet, hogy fogod a számológépet, és addig szorzod össze az 1,05-öket, amíg 2-t vagy 2-nél nagyobb értéket nem kapsz. Ahányszor összeszoroztad, annyi év múlva lesz legalább 6000 forint a számlán, először.

2020. okt. 13. 19:53