2020. okt. 13. 19:39
1/2 anonim válasza:
3000*1,05^n=6000
1,05^n=2
n=ln2/ln1,05=14,21
15 év alatt.
2/2 anonim válasza:
Logaritmus nélkül úgy tudod az
1,05^n = 2
egyenletet, hogy fogod a számológépet, és addig szorzod össze az 1,05-öket, amíg 2-t vagy 2-nél nagyobb értéket nem kapsz. Ahányszor összeszoroztad, annyi év múlva lesz legalább 6000 forint a számlán, először.