A feladat P1(X1|Y1) P2(X2|Y2)

Y=mx+b

M- et tudom hogyan kapom meg, de hogy lesz meg a b eredményem? YouTube-on mondta valaki hogy b=Y1, ez mindig így van vagy nem?


2020. okt. 7. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

m = (y2-y1) / (x2-x1)

A b felírását átengedem másnak. Fel tudnám írni, de nincs kedvem vesződni vele.

2020. okt. 7. 15:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Megvan m, akkor y=mx+b -be behelyettesited barmelyik pontot.
2020. okt. 7. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:

y1=(y2-y1)/(x2-x1)*x1+b

b=y1-(y2-y1)/(x2-x1)*x1

2020. okt. 7. 15:54