A feladat P1(X1|Y1) P2(X2|Y2)
Y=mx+b
M- et tudom hogyan kapom meg, de hogy lesz meg a b eredményem? YouTube-on mondta valaki hogy b=Y1, ez mindig így van vagy nem?
2020. okt. 7. 15:44
1/3 anonim válasza:
m = (y2-y1) / (x2-x1)
A b felírását átengedem másnak. Fel tudnám írni, de nincs kedvem vesződni vele.
2/3 anonim válasza:
Megvan m, akkor y=mx+b -be behelyettesited barmelyik pontot.
3/3 anonim válasza:
y1=(y2-y1)/(x2-x1)*x1+b
b=y1-(y2-y1)/(x2-x1)*x1