2020. szept. 29. 10:22
1/5 anonim válasza:
2/5 anonim válasza:
2*Sn = [2*a1+(n-1)d]*n
2*9900 = [2*180+(n-1)18]*n
19800 = (360 + 18n -18)*n
19800 = (342+18n)*n
19800 = 18n^2+342n
Megoldóképlet:
18n^2 + 342n -19800 = 0
Ez leegyszerűsítve: n^2+19n-1100 = 0
Behelyettesítesz a megoldóképletbe:
n1 = (-19 + 69)/2 = 25
n2= ez negatív lesz és emiatt nem ez a megoldás kell nekünk.
Tehát n=25 nap alatt eszi meg a 9900 db banánt az elefánt
3/5 A kérdező kommentje:
A1=5 D=3
N tagja összege 440
N?
2020. szept. 29. 11:49
4/5 anonim válasza:
Annyiban árnyalnám egy kicsit a fenti megoldásokat, hogy valójában mi nem feltétlenül egyenlőséget keresünk, hanem azt a tagot, amire az összeg meghaladja a 9900-at, ennek megfelelően nem egyenlőséget, hanem egyenlőtlenséget kell felírnunk, és az egyenlőtlenség legkisebb megoldására van szükségünk.