Az elefánt első nap 180, majd minden azt követő nap 18-cal több banánt eszik meg, mint az azt megelőző napon. Hany nap alatt eszik meg 9900 banant?

2020. szept. 29. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

a1=180 d=18 sn=9900 n=?

9900=(2*180+(n-1)*18)*n/2

...

2020. szept. 29. 10:25
 2/5 anonim ***** válasza:

2*Sn = [2*a1+(n-1)d]*n


2*9900 = [2*180+(n-1)18]*n


19800 = (360 + 18n -18)*n


19800 = (342+18n)*n


19800 = 18n^2+342n


Megoldóképlet:


18n^2 + 342n -19800 = 0


Ez leegyszerűsítve: n^2+19n-1100 = 0


Behelyettesítesz a megoldóképletbe:


n1 = (-19 + 69)/2 = 25


n2= ez negatív lesz és emiatt nem ez a megoldás kell nekünk.



Tehát n=25 nap alatt eszi meg a 9900 db banánt az elefánt

2020. szept. 29. 11:28
 3/5 A kérdező kommentje:

A1=5 D=3

N tagja összege 440

N?

2020. szept. 29. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyiban árnyalnám egy kicsit a fenti megoldásokat, hogy valójában mi nem feltétlenül egyenlőséget keresünk, hanem azt a tagot, amire az összeg meghaladja a 9900-at, ennek megfelelően nem egyenlőséget, hanem egyenlőtlenséget kell felírnunk, és az egyenlőtlenség legkisebb megoldására van szükségünk.
2020. szept. 29. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
543 nap
2020. okt. 16. 21:08