Tudnátok nekem segíteni egy exponenciális egyenlet megoldásában?


Az exponenciális egyenletek egy olyan fajtájáról lenne szó, ami másodfokú egyenletre vezethető vissza. A kérdésem a 3. feladatra vonatkozik, azon belül is arra, hogy az új ismeretlen bevezetése után miért lett a másodfokú egyenlet c tagja 16.

Előre is köszönöm a segítséget!


[link]



2020. szept. 26. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2^(2x-4)+17*2^(x-4)+1=0

{2^(2x)}/16+17*{2^x}/16+1=0 beszorzol 16-tal 16=2^(-4)

2^2x + 17*2^x + 16=0

azaz z^2+17z+16=0

2020. szept. 26. 11:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítséget! <3
2020. szept. 26. 11:14