3. Két település között az autóbusz sebessége egyik irányban 70 km/h, a másik irányban 80 km/h. Mekkora a jármű átlagsebességre az oda-vissza útra vonatkoztatva?

Előre is köszi!

2020. szept. 20. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

t1=s/70 t2=s/80


v=2s/(t1+t2)=2/(1/70+1/80)

2020. szept. 20. 18:29
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

A két sebesség harmonikus közepe.

[link]

2020. szept. 20. 19:28