Mekkorák a szögsebességek? Ha 10/π m a pálya sugara, mekkorák a sebességek?
Valaki le tudná vezetni a megoldás menetét?
2020. szept. 19. 00:08
1/2 anonim válasza:
Bármennyivel mehetnek :o
Lepj egyikkel 3at, hogy átmenjen a felezo vonalon, vond ki a túllogast a felezőből es oszd el 2vel. Minden esetre működik.
2/2 anonim válasza:
Addig míg a kör átellenes pontjára jutnak a gyorsabb 3v, a lassabb 2w szöget. (v és w a szögsebességek). Így
3v-2w=Pi (1)
A lekörözésig a gyorsabb 9v, a lassabb 8w szöget tesz meg. Így
9v-8w=2Pi (2)
Ezt sz egyenletrendszert kell megoldani.