0. Ugyanazon kör alakú versenypályán ugyanonnan indul két játékautó, de a gyorsabb 1s-mal hamarabb. A lassabb indulása után 2s-mal vannak először a kör átellenes pontján, 6s-mal utána pedig a gyorsabb lekörözi a lassabbat. Hogyan tovább?


Mekkorák a szögsebességek? Ha 10/π m a pálya sugara, mekkorák a sebességek?


Valaki le tudná vezetni a megoldás menetét?



2020. szept. 19. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármennyivel mehetnek :o

Lepj egyikkel 3at, hogy átmenjen a felezo vonalon, vond ki a túllogast a felezőből es oszd el 2vel. Minden esetre működik.

2020. szept. 19. 00:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Addig míg a kör átellenes pontjára jutnak a gyorsabb 3v, a lassabb 2w szöget. (v és w a szögsebességek). Így

3v-2w=Pi (1)

A lekörözésig a gyorsabb 9v, a lassabb 8w szöget tesz meg. Így

9v-8w=2Pi (2)


Ezt sz egyenletrendszert kell megoldani.

2020. szept. 19. 10:44