Zsófianya kérdése:

Ismét egy matek házi: Kanada kétnyelvű ország.Az emberek86%-a beszél angolul,32%-a pedig franciául.Az emberek hány %-a beszéli mindkét hivatalos nyelvet,ha legalább az egyiket minden lakos beszéli? Köszönöm,ha segítesz


2020. szept. 11. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Pont ugyanúgy kell, mint a kosárlabdás feladatot, amit a múltkor kérdeztél.
2020. szept. 11. 20:27
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Hetedikes matematika könyv egyik feladata.


86+32=118

118-100=18 magyarán a népesség 18%-a beszéli mindkét nyelvet.

86-18= 68% beszéli csak az angolt.

32-18= 14% beszéli csak a franciát

2020. szept. 11. 20:52