log{x}(x^2 * y^3)+ log{y} (x^3 * y)= 2+3log{x} y + 3 log{y} x +1
A {}-ben lévők azok, amik a log lábánál lent vannak.
Előre is köszönöm a segítséget.
2020. aug. 12. 19:40
1/2 anonim válasza:
Annyit kell hozzá tudni, hogy log(a*b)=log(a)+log(b):
log{x}(x^2*y^3)=log{x}(x^2)+log{x}(y^3)=2+log{x}(y^3)
Ezen kívül a másik alap azonosság: log(a^b)=b*log(a), azaz
log{x}(y^3)=3*log{x}(y)
A második tag ugyanez pepitában.
2/2 A kérdező kommentje:
Aha, így már értem köszönöm :D
2020. aug. 12. 20:25