Az ilyen jellegű egyenletekhez hogyan tudok hozzákezdeni?


x=√-7x-12

x=√x+12

x=√3-2x



2020. jún. 28. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki, hogy meddig tart a négyzetgyök jel.

Ha így van:

x=sqrt(-7x-12) akkor -7x-12>=0, -12>=7x, -12/7>=x (értelmezési tartomány)

x>=0 (értékkészlet)

A kapott két egyenlőtlenségnek nincs közös megoldása, így az egyenletnek nincs valós megoldása.

Próbálkozz a többivel hasonlóképpen!

2020. jún. 28. 10:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

x=sqrt(x+12) => x>=-12

x>=0

Az egyenlet mindkét oldalát négyzetre emelve:

x^2=x+12

x^2-x-12=0

x1=4 x2=-3

Az x2 nem megoldás.

2020. jún. 28. 10:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyenlőség után az összes tag gyök alatt van
2020. jún. 28. 10:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2020. jún. 28. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

x=sqrt(3-2x) => x<=3/2

x>=0


x^2=3-2x

x^2+2x-3=0

x1=1, x2=-2

Az x2 nem megoldás.

2020. jún. 28. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:
2020. jún. 28. 15:00