x=√-7x-12
x=√x+12
x=√3-2x
2020. jún. 28. 10:34
1/6 anonim válasza:
Nem derül ki, hogy meddig tart a négyzetgyök jel.
Ha így van:
x=sqrt(-7x-12) akkor -7x-12>=0, -12>=7x, -12/7>=x (értelmezési tartomány)
x>=0 (értékkészlet)
A kapott két egyenlőtlenségnek nincs közös megoldása, így az egyenletnek nincs valós megoldása.
Próbálkozz a többivel hasonlóképpen!
2/6 anonim válasza:
x=sqrt(x+12) => x>=-12
x>=0
Az egyenlet mindkét oldalát négyzetre emelve:
x^2=x+12
x^2-x-12=0
x1=4 x2=-3
Az x2 nem megoldás.
3/6 A kérdező kommentje:
Egyenlőség után az összes tag gyök alatt van
2020. jún. 28. 10:50
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2020. jún. 28. 10:51
5/6 anonim válasza:
x=sqrt(3-2x) => x<=3/2
x>=0
x^2=3-2x
x^2+2x-3=0
x1=1, x2=-2
Az x2 nem megoldás.