3a+6=a-2


Mindig azt tanultuk, hogy a kevesebb a-t vegyük el, de akkor itt nem marad a jobb oldalon a



2020. jún. 9. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3a+6=a-2 |-a (vagyis mindkét oldalból levonsz egy a-t)

Rendezzük az a-kat a bal oldalra!

2a+6=-2 |-6 (kivonunk 6-ot mindkét oldalból

2a=-8 |:2

a=-4

Ellenőrzés:

3*(-4) + 6 = (-4)-2

-12 + 6 = -6

-6 = -6 vagyis a megoldás helyes

2020. jún. 9. 12:29
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3*a+6=a-2 /-1*a

2*a+6=-2 /-6

2*a=-8 /:2

a=-4


Az nem baj, ha nem marad a jobb oldalon. Sőt, kijefezetten fontos, hogy csak az egyik oldalon maradjon, különben elég nehezen lehetne kiszámolni :).

Remélem a levezetést is érted :)

2020. jún. 9. 12:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindengyikotoknek:)
2020. jún. 9. 14:03