3a+6=a-2
Mindig azt tanultuk, hogy a kevesebb a-t vegyük el, de akkor itt nem marad a jobb oldalon a
2020. jún. 9. 12:22
1/3 anonim válasza:
3a+6=a-2 |-a (vagyis mindkét oldalból levonsz egy a-t)
Rendezzük az a-kat a bal oldalra!
2a+6=-2 |-6 (kivonunk 6-ot mindkét oldalból
2a=-8 |:2
a=-4
Ellenőrzés:
3*(-4) + 6 = (-4)-2
-12 + 6 = -6
-6 = -6 vagyis a megoldás helyes
2/3 anonim válasza:
3*a+6=a-2 /-1*a
2*a+6=-2 /-6
2*a=-8 /:2
a=-4
Az nem baj, ha nem marad a jobb oldalon. Sőt, kijefezetten fontos, hogy csak az egyik oldalon maradjon, különben elég nehezen lehetne kiszámolni :).
Remélem a levezetést is érted :)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindengyikotoknek:)
2020. jún. 9. 14:03