x/58.5+100-x/74.5=1.566

x=61


Mármint a megoldás megvan, de gőzöm nincs hogyan jutunk el az egyenlettől ehhez a megoldáshoz. Valaki tudna segíteni benne?



2019. máj. 15. 03:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamit elírtál, mert ebből sehogy nem jön ki.
2019. máj. 15. 06:17
 2/8 anonim ***** válasza:

elsőnek a műveleti sorrendet tanuld meg, mert ahhoz, hogy ezt kapd, ezt kellett volna írnod:

x/58.5+(100-x)/74.5=1.566

2019. máj. 15. 07:02
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem így sem jön ki.

Nem én írtam. Egyik kémiai feladatunkhoz amit nem tudtam megcsinálni találtam megoldást, az eredmény maga jó csak nem értem hogyan jutunk el az eredményhez (hog máskor hasonló feladatot meg tudjak csinálni.

2019. máj. 15. 15:26
 4/8 A kérdező kommentje:

Feladat:

Egy nátrium-kloridból és kálium-kloridból álló keverék 55,6 tömeg% kloridiont tartalmaz. Mi a két só anyagmennyiségének aránya?


Megoldásnak pedig ezt találtam:

Feltételezzük, hogy a keverékünk tömege 100 g. Ebből ugyebár 55.6 g a kloridion tömege, ez pedig 1.566 molt jelent.


Felírhatjuk ezt a két képletet:

NaCl x/58.5

KCl 100-x/74.5

x/58.5+100-x/74.5=1.566

x=61


Tehát a NaCl tömege 61 g, ami éppen 1.043 mol.

A KCl tömege 39 g, ami 0.5235 mol.

Ebből pedig az következik, hogy a KCl anyagmennyiség aránya 33.4%, míg a NaCl-é 66.6%.


Gondolom ami a / után van az törtjel alatt van. Legalábbis én így értettem. Most megpróbáltam nem törtjel alá írni, de akárhogy osztom szorzom nekem nem jön ki a x=61. Pedig jól számolt valamit mert a 1:2 arány a korrekt. Hogy lesz ebből 61?

2019. máj. 15. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

"Nekem így sem jön ki."


akkor nem tudsz számolni.

2019. máj. 15. 17:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha te tudsz, akkor miért nem vezeted le hogy jutsz el a x=61-ig :D Ezért írtam a kérdést, segítséget kértem, minek írsz ha nem tudsz segíteni.
2019. máj. 15. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

x/58.5 + (100-x)/74.5 = 1.566 *74.5

74.5*x/58.5 + 100 - x = 116.667 *58.5

74.5*x + 5850 - 58.5*x = 6825.0195 -5850

74.5*x - 58.5*x = 975.0195

(74.5 - 58.5)*x = 975.0195

(16)*x = 975.0195 /16

x = 60.9387 ~ 61


így kell megoldani az egyenletet.


hiába fölényeskedsz, a tény az tény: nem tudsz számolni.

2019. máj. 15. 17:32
 8/8 A kérdező kommentje:

Te fölényeskedtél, én csak kértem valamit normálisan :D

Köszi, amúgy :D

2019. máj. 15. 18:03