Egyenlet megoldása kellene.3a+15=-2(5+a),3(2b-4)=9b-(5+3b),ezeknek a megoldását leírja valaki?

S.O.S

2020. jún. 8. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem olyan bonyolult, mindig felbontod a zárójeleket először :)

3a+15=-2*5+(-2)*a

Ezután szépen beszorzol

3a+15=-10-2a

Majd rendezed az egyenletet:

5a=-25

Beosztasz 5-tel

a=-5


A másiknál is így járj el. Ott arra figyelj, ha a zárójel előtt mínusz van, akkor a zárójelen belül megváltoznak az előjelek!

Erre gondolok: -(5+3b)

Ha ezt felbontod, akkor -5-3b lesz belőle

Remélem tudtam segíteni, szólj ha valami nem érthető! :)

2020. jún. 8. 17:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget,hasznos volt!
2020. jún. 8. 18:49