S.O.S2020. jún. 8. 16:56
1/2 anonim válasza:
Szia!
Nem olyan bonyolult, mindig felbontod a zárójeleket először :)
3a+15=-2*5+(-2)*a
Ezután szépen beszorzol
3a+15=-10-2a
Majd rendezed az egyenletet:
5a=-25
Beosztasz 5-tel
a=-5
A másiknál is így járj el. Ott arra figyelj, ha a zárójel előtt mínusz van, akkor a zárójelen belül megváltoznak az előjelek!
Erre gondolok: -(5+3b)
Ha ezt felbontod, akkor -5-3b lesz belőle
Remélem tudtam segíteni, szólj ha valami nem érthető! :)
2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget,hasznos volt!
2020. jún. 8. 18:49