Hogy kell a valószínűségszámításos képleteket értelmezni? kombináció variáció stb? Olyan problémám van hogy ha be helyetesítek nem tom el végezni a számítást.


pl(4)(48)

(2)(3)

-------=0,04És nem értem hogy jön ki?Nem 4/2 48/3 52/5 2x16 32/10,4?

(52)

(5)


2020. jún. 7. 07:41
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Hát igen mer egyeseknek lehet hogy kecskét kéne tenyészteni.


3 napig kel verni a faszukat ahhoz hogy ki éljék a fétiseiket a csuklóm bele fárad de leg még így is csökkentett módba fut az agyam.

2020. jún. 8. 19:41
 22/30 A kérdező kommentje:
Másik dolog meg hogy k*baszott sértő mert egy kalap alá vesz a tömeggel akik utálják ezt az agyalj rajta kicsit dolgot de én nem utálom szerettem agyalni amíg volt szufla és el nem jutottam oda hogy meg kell hozzá erőszakolnom magam.
2020. jún. 8. 19:57
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

mond hogy csak trollkodsz


ilyen nincs

2020. jún. 8. 20:54
 24/30 A kérdező kommentje:

Am hogy őszinte legyek a 6ost se értem pontosan. Mert attól hogy egyesével meg számolom és ki jön a hat még nem azt jelenti hogy a képlet alapján értem.


Mit csinálsz a 4 essel és a kettessel hogy ki jön a hat?

2020. jún. 9. 10:03
 25/30 A kérdező kommentje:

Valójában itt a magyarázat egy 7 évvel ezelőtti kérdésben meg találtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


n!/(k!*(n-k)!)

4!/(2!*(4-2)!) = 4!/(2!*2!) = 24/4 = 6


Csak én körübelül ere nem jöttem volna rá soha:

4!/(2!*2!) = 24/4 = 6 hogy itt a 4! azt én is számoltam de utána nem 2!*2! vel számoltam hanem csak 2! és ha azt el osztod akkor 24/2=12

2020. jún. 9. 10:12
 26/30 A kérdező kommentje:

Ennyit nem voltál képes le írni pedig valójában így lehet meg érteni:

n!/(k!*(n-k)!)

4!/(2!*(4-2)!) = 4!/(2!*2!) = 24/4 = 6

2020. jún. 9. 10:14
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

mondtam hülyegyerek hogy keresd meg


hát eddig kellett várni

2020. jún. 9. 10:24
 28/30 A kérdező kommentje:
A frusztrációkkal csak óvatosan a kérdésemmel a keresési fáradalmak frusztráció meg spórolása lett volna a célom akkor meg nem értem minek írtál ha nem is volt kedved így az én munkámat sem spóroltad meg és még te is frusztrált lettél.
2020. jún. 9. 11:02
 29/30 A kérdező kommentje:
És még engem is frusztráltál a társadalmunk szokásos hajlamaival. Amit persze el kell viselni a gyiken ha már semmi erőd nem maradt max fel korbácsolják a libidót hát ez is üzem anyag xD
2020. jún. 9. 11:11
 30/30 A kérdező kommentje:
Ezt biztos úgy hívják qvantum energia ugye? a semmi energiája xD
2020. jún. 9. 11:14
1 2 3