Melyik egyenlet „rajzolja meg” a koordináta-rendszerben azt a kört, amelynek az AB szakasz az egyik átmérője? 𝐴(4;−2), 𝐵(6;4) 𝐴(−5;3), 𝐵(−1;−7)

Elmagyarázná valaki?

2020. jún. 4. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

A kör kőzéppontja az AB szakasz felezőpontja: O(5;1)

A kör sugara az AO távolság: r=sqrt(1+9)=sqrt(10)

A kör egyenlete: (x-5)^2+(y-1)^2=10

2020. jún. 4. 16:45
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A másik ugyanígy.
2020. jún. 4. 16:46
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó magyarázatot!
2020. jún. 4. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen!
2020. jún. 4. 19:50