Hogyan ábrázoljuk koordináta-rendszerben az egyeneseket?


Hali!


Holnap matekból TZ-t írunk az egyenesek egyenleteiből, és hát elég nagy zűrzavar van a fejemben. A legtöbb részét értem, azonban, most mikor az érettségi feladatokat oldogattam, találkoztam egy ilyen feladattal:


Ábrázolja koordináta-rendszerben az e egyenest, melynek egyenlete 4x+3y=-11.


Ezt még is hogyan kell? Mi alapján tudjuk ábrázolni az egyeneseket?



2018. ápr. 23. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rendezd y-ra az egyenletet:y=-4/3*x-11/3

a -11/3 azt jelenti, hogy az egyenes az y tengelyt a P(0;-11/3) pontban fogja metszeni.

A -4/3 az egyenes meredekségét adja meg, ennél az egyenesnél azt jelenti,hogy amíg 3 egységet mész jobbra az x tengelyen addig 4 egységet mész lefelé az y tengelyen.

Talán még egyszerűbb megoldás,ha x helyére behelyettesítesz két számot, úgy kapsz y-ra két értéket.

Így kapsz két pontot: P1(x1;y1), P2(x2;y2) és ezeket összekötöd.

2018. ápr. 23. 17:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt is lehet gyakorolni:

[link]

2018. ápr. 23. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

4x+3y=-11

Letakarom az x-es tagot ekkor azt látom, hogy 3y=-11 amiből y=-11/3, azaz az egyenes az y tengelyt a -11/3-ban metszi. Ezen pont koordinátái: (0;-11/3).


Letakarom az y-os tagot ekkor azt látom, hogy 4x=-11 amiből x=-11/4, azaz az egyenes az x tengelyt a -11/4-ben metszi. Ezen pont koordinátái: (-11/4;0).


Ezt a két pontot összekötöd és máris ábrázoltad az egyenest.

2018. ápr. 23. 20:53