Nem értem a fizikát.? Feladatok lent.


1. Mekkora felhajtóerő hat az 1,3 kg tömegű, 2,6 kg/dm3 sűrűségű folyami kavicsra, ha vízbe merítjük? A víz sűrűségét tekintsük 1g/cm3-nek.


2. 4. Mekkora a nyomás a tenger felszíne alatt 34 m mélyen, ha a tengervíz sűrűsége 1,034 g/cm3, és a külső légnyomás 101,3 kPa?


3. Egy testet levegőben 50 N, teljesen vízbe merítve 30 N felfelé irányuló erővel lehet egyensúlyban tartani. Határozd meg a test sűrűségét!



2020. jún. 4. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2. Ezt a számot úgy kapod meg, ha a víz nyomását összeadod a légnyomással. Egy folyadék nyomását úgy kapod meg, ha összeszorzod a folyadék sűrűségét a gravitációs gyorsulással és a folyadékoszlop magasságával. Ez képlettel így néz ki: p = ró × g × h Megadta a feladat, hogy 34m mélyen vagyunk a tenger felszíne alatt, vagyis 34m magas folyadékoszlop fejt ki nyomást ránk. A víz sűrűségét is megadta, hogy 1,034g/cm3. Mivel g/cm3-ben van megadva, így a 34m-t át kéne váltanunk centiméterbe, hogy pontos eredményt kapjunk. 34 × 100 = 3400cm. A gravitációs gyorsulás értékét pedig fejből tudjuk, hogy 9,81m/s2, viszont ezzel nehezebb lenne számolni, így 10m/s2-re szoktuk kerekíteni. Így be lehet helyettesíteni: p = 1,034g/cm3 × 10m/s2 × 3400cm = 35156Pa Most már csak annyi a dolgunk, hogy ehhez hozzáadjuk a külső légnyomást. Ezt megadta a feladat, hogy 101,3kPa, ami átváltva 101300Pa (101,3 × 1000). Összeadva a tenger nyomásával megkapjuk, hogy 136456Pa a nyomás, ez a végeredmény


Ez a feladat vilt kicsit trükkös, a többi egyszerűbb, csak lapozd át a tankönyvet, nézd át az óravázlatot. Próbálunk segíteni, de mindent azért nem csinálhatunk meg helyetted. Nézd át ezt a részt alaposan, mert ezek még mindig a könnyebb feladatok közé tartoznak.

2020. jún. 4. 15:06
 2/2 anonim ***** válasza:
24%
Én sem értem a fizikát.
2020. jún. 4. 15:12