Írj fel egy olyan másodfokú egyenletet, melynek gyökei: x1=2 x2=-3 valaki segítene?.


2020. jún. 1. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
(x-2)(x+3)=0
2020. jún. 1. 16:09
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Tétel: Ha az ax²+bx+c=0 egyenletnek a gyökei x_1 és x_2, akkor felírható a(x-x_1)(x-x_2)=0 alakban.
2020. jún. 4. 11:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.❤❤
2020. jún. 5. 18:21