Koordinátageometria a hétköznapi életben?
Sziasztok!
Tudnátok nekem írni pár mondatot, hogy mire használjuk a koordinátageometriát a hétköznapi életben?
A válaszokat előre is köszönöm!
Tegyük fel, hogy meg kell tervezned a nyaralásodat. Tudod a telódról, hogy készenlétben kibír 168h-t, míg használatban max 24h-t. (ezek jellemzők a teló műszaki leírásából kiolvashatók) Ugyanakkor a kiruccanás előtt nem találod a töltőd, éppen ezért ki kell számolnod, mennyit nyomkodhatod/használhatod anélkül, hogy lemerülne, mire hazaérsz. A kirándulás 2 napos (értsd egyik nap reggel indulsz, másik nap este érsz haza). Hogy kalkulálod ki, mennyit használhatod a telód?
Az életben nem fogják megadni, hogy ez koogeo és nem adnak egyenes egyenleteket, az életből kreatív módon át kell emelni a megfelelő adatokat és alkalmazni a metódust. Senki nem fogja mondani, hogy itt egy egyenes egyenletet, vagy osztópontot kell számolnod, pedig lám, ez eképp is értelmezhető!
Hasonló példákkal találkozhatsz a mindennapokban.
5-nek igaza van. Sajnos viszont az iskolákban nem gondolkodásra nevelik a nebulókat. Még a kiemelkedő tanulóknak is csak egy részhalmaza jut el arra a szintre hogy megértse hogyan lehet átültetni a szerzett tudást a gyakorlatba.
A nyaralásos pl.-hoz azt tenném hozzá, hogy a nyaraló buta embernek van elég pénze, és ha lusta számolni inkább vesz jónéhány powerbankot...
Valószínűleg van olyan látogatója is ezeknek az oldalaknak, aki nem kérdez, nem válaszol, nem tanul, csak lepontoz.
Azt kívánom neki, hogy ennél nagyobb öröme is legyen az életben, mert ha nem ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!