Egy dobókockát egyszer feldobunk. Mekkora annak a valószínűsége, hogy a dobott szám a) 3-mal osztható b) 6-tal osztható c) 3-mal vagy 6-tal osztható d) 3-mal és 6-tal osztható e) 3-mal és 5-tel osztható f) 3-mal vagy 5-tel osztható?

Kérleeeek segítsetek nagyon fontos lenne🥺🥺

2020. máj. 28. 12:44
 1/1 anonim ***** válasza:

a) 2/6=1/3 (3,6)

b) 1/6 (6)

c) 2/6=1/3 (3,6)

d) 1/6 (6)

e) 0 (lehetetlen esemény)

f) 3/6=1/2 (2,3,5)

2020. máj. 28. 12:55