1.Hány izoprénegységből épül fel az a természetes kaucsuk, amelynek moláris tömege 69700g/mol? 2.Számítsd ki a 13,5% kéntartalmú gumiban az izoprén és kén anyagmennyiség arányát!

kérhetek segítséget? digitális oktatás alatt a kémia tanárunk semmilyen segítséget nem ad,csak feladatokat ad ki és nem igazán tudjuk hogyan kell megoldani.

2020. máj. 27. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A természetes kaucsuk az izoprén (2-metil-1,3-butadién) addíciós polimerje. Tehát megkapod az izoprén egységek számát, ha a polimer molekulatömegét leosztod a monomer molekulatömegével:

n = 69700 / 68 = ...

izoprén:

[link]

2. Az M moláris tömegeket és az m = n M összefüggést felhasználva írható a tömegtörtre (=tömegszázalék/100):

0,135 = n(S) ∙ 32 / (n(S) ∙ 32 + n(izoprén) ∙ 68)

Ebből kell kihozni matematikailag hogy

n(izoprén) / n(S) = ... / ...

2020. máj. 27. 12:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudtam segíteni? Merthogy tiszteletlen módon semmi visszajelzés nincs...
2020. máj. 30. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Hallod genyó, válaszoljál már!
2020. máj. 31. 22:11
 4/4 A kérdező kommentje:
elnézést kérek,régóta nem néztem fel,igen,köszönom
2020. nov. 4. 23:47