kérhetek segítséget? digitális oktatás alatt a kémia tanárunk semmilyen segítséget nem ad,csak feladatokat ad ki és nem igazán tudjuk hogyan kell megoldani.2020. máj. 27. 11:31
1/4 anonim válasza:
1. A természetes kaucsuk az izoprén (2-metil-1,3-butadién) addíciós polimerje. Tehát megkapod az izoprén egységek számát, ha a polimer molekulatömegét leosztod a monomer molekulatömegével:
n = 69700 / 68 = ...
izoprén:
2. Az M moláris tömegeket és az m = n M összefüggést felhasználva írható a tömegtörtre (=tömegszázalék/100):
0,135 = n(S) ∙ 32 / (n(S) ∙ 32 + n(izoprén) ∙ 68)
Ebből kell kihozni matematikailag hogy
n(izoprén) / n(S) = ... / ...
2/4 anonim válasza:
Tudtam segíteni? Merthogy tiszteletlen módon semmi visszajelzés nincs...
4/4 A kérdező kommentje:
elnézést kérek,régóta nem néztem fel,igen,köszönom
2020. nov. 4. 23:47