A kémia folyamatokban mekkora anyagmennyiséget, hány darab atomot, és hány gramm anyagot jelöl? (a, 2C,b,5Ne, c, Ca, d, 3K)

2020. máj. 14. 10:49
 1/1 anonim ***** válasza:

A) 2 C: 2 mol szén

m(C) = n*M = 2 mol * 12 g/mol = 24 g szén

N(C) = n*N(A) = 2 mol * 6*10^(23-on) = 1,2*10^(24-en) db szén atom


A többit ugyan így kell kiszámolnod.

A függvénytáblázatból kinézed az adott elem moláris tömegét, a többi adatod pedig mind megvan.

A szám a vegyjel előtt az anyagmennyiséget jelöli, a N(A) pedig az Avogadró-állandó, melynek értéke 6*10^(23-on)

2020. máj. 14. 12:30