2020. máj. 14. 10:49
1/1 anonim válasza:
A) 2 C: 2 mol szén
m(C) = n*M = 2 mol * 12 g/mol = 24 g szén
N(C) = n*N(A) = 2 mol * 6*10^(23-on) = 1,2*10^(24-en) db szén atom
A többit ugyan így kell kiszámolnod.
A függvénytáblázatból kinézed az adott elem moláris tömegét, a többi adatod pedig mind megvan.
A szám a vegyjel előtt az anyagmennyiséget jelöli, a N(A) pedig az Avogadró-állandó, melynek értéke 6*10^(23-on)