Hány km úton kell (F) 100 N erőt kifejteni, hogy 5 liter - azaz 5 kg - víz hőmérsékletét 10°C-ról 90°C-ra melegítsük, ha a víz fajhője(C) 4200 J/(kg°C)? /100 N erő 10 kg tömegű test súlya/.


Segítsék: F*s=c*m*(delta)T

Tudom, hogy be kell helyettesíteni, de nem értem a 10kg,vagy a 5kg kell beírni



2020. máj. 21. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Az 5 kg-t, a 10 kg a bal oldalt van: F=m*g=10*10=100
2020. máj. 21. 17:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönök
2020. máj. 21. 17:48