Egy merülőforralót 230 V feszültségre kapcsolunk. 1: Mekkora az ellenállása, ha 1 kg víz hőmérsékletét 10 perc alatt 22 C fokkal emeli meg? 2: Mennyi idő alatt forral fel 2 liter vizet?

10. osztályos fizika lecke
2019. nov. 24. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ez most este jutott eszedbe? Egész hétvégén loptad a napot?
2019. nov. 24. 19:42
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő hozzászólást!

Én az édesanyja vagyok.

Egyébként egész délután tanultunk, együtt. És ez már a sokadik feladat volt, amit nem tudtunk megoldani. (Volt amit itt megtaláltam.)

Belefáradtam, ezért kértem segítséget.


Ha esetleg le tudod vezetni a példát, azt megköszönném.

Nem elég a végeredmény, részletesen kellene.

Köszönöm!

2019. nov. 25. 03:34
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerdára kell!

Nem ma reggelre. 🙂

2019. nov. 25. 03:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig nincs benne semmi őrdöngősség. Elég lett volna a fv.táblázatot vagy a tankönyvet kinyitni az elektromos áram hőhatása c. fejezetnél.

Az áram hőhatása: Q=U^2*t/R

Másrészt termikus kölcsönhatást feltételezve

Q=c*m*dt. c:fajhő

A két összefüggés egyenlőségéből pedig a keresett ellenállás:

R=U^2*t/(c*m*dt).

amiket beírtok:

U=230V

t=10*60s.

c=4200J/(kg*°C)

m=1kg

dt=22°C


Ezek alapján gondolom a kérdés második fele sem okoz problémát.Egyébként egyik nap legalább két ehhez hasonló példát már levezettem. Nem értem, miért nem lehet visszakeresni.

2019. nov. 25. 09:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha szerdára kellett, és hétfőn #4 használható választ adott, már csak azt nem értem, hogy hol van a nyugtázás? Mármint, ha nem lenne világos, valami köszönöm, vagy húzd meg a ...
2019. nov. 28. 10:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Sztrogoffnál a pont. És a poén, ha még az anyja sem tanult illemtant, kérem szépen, köszönöm szépen, a köszönés már úgyis luxus, akkor mit várunk a gyerekektől?! Kifacsarodott egy világ ez a mai. Régebben tisztelettudóbbak voltak az emberek.
2019. nov. 28. 21:10
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat Uraim, ha mégegyszer is meg kellett volna köszönnöm. Egyszer megköszöntem már.


Egyébként úgy érzem - nem egy olyan stílusban írt választ kaptam, amiért még külön hálálkodnom is kellene.


Köszönöm mindenkinek az építő hozzászólásokat!

2019. nov. 29. 04:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem felel meg a válasz stílusa, akkor talán magadba kellene tekintened, hogy milyen stílusban írtad ki a kérdést.

Ha beleírtad volna a kérdésbe, hogy légyszíves segítsetek, előre is köszönöm, stb. akkor talán a válaszolók is másképp álltak volna hozzá.

Mellesleg a komplett levezetést megkaptad, semmi okod nincs a háborgásra.

2019. nov. 29. 17:27