Ha valaki mielőbb megoldaná levezetéssel és eredménnyel mind két kérdést azt nagyon megköszönném(:2020. máj. 20. 11:48
1/1 anonim válasza:
sin28°=3,4/OP
OP=3,4/sin28°=7,24
PE1=PE2=sqrt(OP^2-r^2)=6,39
PE1OE2 deltoid területe: PE1*r=46,3
E1OE2 szög: 180°-56°=124°.
E1OE2 körcikk területe: 3,4^2*Pi/360*124=12,5
A keresett terület: 46,3-12,5=33,8