Egy 3,4 cm sugarú kör két érintője 56°-os szöget alkot egymással. Mekkora távolságra van az érintők metszéspontja a kör középpontjától? Mekkora annak a konvex síkrésznek a területe, amelyet a kör egy íve és a két érintő fog közre?

Ha valaki mielőbb megoldaná levezetéssel és eredménnyel mind két kérdést azt nagyon megköszönném(:

2020. máj. 20. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:

sin28°=3,4/OP

OP=3,4/sin28°=7,24


PE1=PE2=sqrt(OP^2-r^2)=6,39


PE1OE2 deltoid területe: PE1*r=46,3


E1OE2 szög: 180°-56°=124°.


E1OE2 körcikk területe: 3,4^2*Pi/360*124=12,5


A keresett terület: 46,3-12,5=33,8

2020. máj. 20. 11:59