A válasz km/h-ban értendő2020. ápr. 20. 10:11
1/4 anonim válasza:
Az 1. sebessége: x, a 2. sebessége: x+16.
12x+12(x+16)=2400
2/4 anonim válasza:
A lassabb autó sebessége: x
A gyorsabb autó sebessége: x+16
A lassabb autó 12 óra alatt 12x kilométert tesz meg.
A gyorsabb autó 12 óra alatt 12 * (x+16) = 12x + 192 kilométert tesz meg.
Ketten együtt 2400 kilométert tesznek meg, tehát:
12x + 12x + 192 = 2400
3/4 A kérdező kommentje:
És mennyi km/h a lassabb autó sebessége???
2020. ápr. 20. 10:22
4/4 anonim válasza:
Nem egy elsőfokú egyenletet megoldani egyedül?
24x+192=2400
24x=2208
x=92