A és b város távolság 2400 km. Két autó elindul egymással szemben, melyek sebességének különbsége 16 km/h a két autó 12 óra múlva találkozik. Mekkora sebességgel haladt a lasabb autó?

A válasz km/h-ban értendő

2020. ápr. 20. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az 1. sebessége: x, a 2. sebessége: x+16.

12x+12(x+16)=2400

2020. ápr. 20. 10:14
 2/4 anonim ***** válasza:

A lassabb autó sebessége: x

A gyorsabb autó sebessége: x+16

A lassabb autó 12 óra alatt 12x kilométert tesz meg.

A gyorsabb autó 12 óra alatt 12 * (x+16) = 12x + 192 kilométert tesz meg.

Ketten együtt 2400 kilométert tesznek meg, tehát:

12x + 12x + 192 = 2400

2020. ápr. 20. 10:15
 3/4 A kérdező kommentje:
És mennyi km/h a lassabb autó sebessége???
2020. ápr. 20. 10:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem egy elsőfokú egyenletet megoldani egyedül?

24x+192=2400

24x=2208

x=92

2020. ápr. 20. 10:29