Hogy oldjam meg ezt a matek feladatot?


Kérlek segítsetek, legalább hogy hogyan kéne gondolkodnom, vagy hogy induljak el. Az ilyen feladatok nagyon nem mennek.


A 10.B osztályba 36 tanuló jár. Az előző tanév végén az osztály 4/9–ed

részének matematika jegye nem volt rosszabb négyesnél, míg az osztály 75%-nak

matematika jegye nem volt jobb négyesnél.

a) Az osztály hány tanulójának volt matematikából négyese kilencedik végén?

b) Hány tanulónak volt ötöse matematikából kilencedik végén?

c)Az osztály tanulói közül kilencedik végén nem bukott meg senki matematikából, és

háromszor annyian kaptak hármast, mint kettest. Az osztály hány tanulójának volt

hármasa kilencedik végén matematikából?



2020. máj. 17. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Halmazok segítségével.
2020. máj. 17. 20:44
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Nevezd el az ötösök számát A-nak, négyeseket B-nek stb.. Innentől kezdve pedig semmi más dolgod nincs, csak fel kell írnod az állításokat egyenletként és megoldani őket, például az első állítás így néz ki: A+B+C+D+E = 36.


Próbáld meg felírni az 3+2 állítást egyenletként. Ha felírtad az összeset, akkor te is látni fogod, hogy pofonegyszerűen megoldható a feladat.

2020. máj. 17. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Valamelyik osztályban népszerűek vagyunk.

2020. máj. 17. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nem rosszabb négyesnél:4/9*36=16 (négyes vagy ötös)

nem jobb négyesnél: 0,75*36=27 (kettes, hárma vagy négyes)

a négyesek száma: 16+27-36=7

az ötösök száma: 16-7=9

kettesek vagy hármasok száma: 27-7=20

20/4=5

kettesek száma: 5

hármasok száma: 15

2020. jún. 11. 08:30