Addig eljutottam, hogy a kirándulás 170p volt2020. máj. 16. 15:05
2/6 anonim válasza:
amugy 10perc híján 2 órát
170 perc kirándulás áll
x perc buszozásból és
x perc sétából, meg még 50 perc sétából
120=2x, x=60, séta=x+50 azaz 60+50 perc
3/6 anonim válasza:
Busszal: X
Gyalog: X+50
2ora 50 perc= 170 perc
X+X+50=170
2x=120
X=60
V: 1 óráig buszoztak, 1 óra 50 percig sétáltak
4/6 anonim válasza:
Mivel 50 perccel többet mentek gyalog mint busszal X+X+50 = 180
ÉS tudjuk, hogy Y= X-50
Így X= 80, Y = 130
80 percet buszoztak és 60-at gyalogoltak.
5/6 anonim válasza:
Kicsit eleírtad. 2 óra és 50 perc nem 180 perc és mivel 50 perccel többet gyalogoltak, így nem buszozhattak 80-at és gyalogoltak 60-at.