Egy kirándulás 10 perc híján 3 óra hosszat tartott. 50 perccel többet mentek gyalog, mint busszal, más járművel nem mentek. Mennyi ideig gyalogoltak?

Addig eljutottam, hogy a kirándulás 170p volt
2020. máj. 16. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
az idő relatív
2020. máj. 16. 15:19
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

amugy 10perc híján 2 órát


170 perc kirándulás áll

x perc buszozásból és

x perc sétából, meg még 50 perc sétából


120=2x, x=60, séta=x+50 azaz 60+50 perc

2020. máj. 16. 15:21
 3/6 anonim válasza:
96%

Busszal: X

Gyalog: X+50

2ora 50 perc= 170 perc


X+X+50=170

2x=120

X=60


V: 1 óráig buszoztak, 1 óra 50 percig sétáltak

2020. máj. 16. 15:22
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Mivel 50 perccel többet mentek gyalog mint busszal X+X+50 = 180

ÉS tudjuk, hogy Y= X-50


Így X= 80, Y = 130

80 percet buszoztak és 60-at gyalogoltak.

2020. máj. 16. 15:30
 5/6 anonim válasza:
68%
Kicsit eleírtad. 2 óra és 50 perc nem 180 perc és mivel 50 perccel többet gyalogoltak, így nem buszozhattak 80-at és gyalogoltak 60-at.
2020. máj. 16. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
miért kellett lepontozni :(
2020. máj. 16. 15:37