Ezt hogyan írjam fel egyenletbe?

[link]
2020. máj. 15. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit gondolkodtál rajta, és miben akadtál el? Ha látom hogy van törekvés, akkor segítek.
2020. máj. 15. 20:23
 2/9 A kérdező kommentje:

az egyik gep x-el halad, a másik x+200-al.

Ha két órát pihennek, akkor úgy oldanam meg hogy azt a 2orat hozza adnám a kilometerhez, tehát 3600+2(x+200) a második gep ideje.

De nem tudjuk mennyi ideig haladt normál sebességgel, és mikor haladt gyorsabban.

De valahogy így kellene szerintem:

Második gep:

(X+200)*ora+(x+200)*1,25*valahany óra.

2020. máj. 15. 20:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám hozzá a kilóméterhez, hiszen ezt azt jelentené, hogy a megtett út lenne nagyobb. Ez ugye nem igaz, mivel a megtett útt ugyanaz, csak 2órával több idő alatt.


Az A-pontból induló gép (továbbiakban A-gép) a C-pontba jut t1 idő alatt, és az AC távolságot jelölje s1, ekkor

s1=x*t1.

A B-gép s2 utat tesz meg a C-pontig t2 idő alatt:

s2=(x+200)*t2.

Értelemszerűen a teljes út s=s1+s2. Ha feltesszük hogy egyszerre értek C-be, akkor t1=t2. (Ezt ellenőrizni kell utólag).

Továbbá az A-gép másodkörben azt az utat teszi meg, amelyet a B-gép először, ezért s2=1.25*x*t3, és s1=(x+200)*1.25*t4.


Ezekből már tudsz tovább haladni? Következő lépés ugye a késések beszámítása.

2020. máj. 15. 21:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. máj. 15. 21:34
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam megoldani így sem.

Mindent próbálok, egyszerűen nem jövök rá.

Nem sikerül.

2020. máj. 20. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Mire jutottál? Ábrát rajzoltál?

Fotózd be az ábrát és a számításokat, megnézhetjük együtt.

2020. máj. 21. 23:10
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Eddig jutottam.

2020. máj. 23. 00:30
 8/9 A kérdező kommentje:

Szóval szerintem itt sem igazán lesz megoldás.

Próbáltam a behelyettesites sorrendet változtatni mindenhogyan, de nincs megoldás.

2020. máj. 23. 18:10
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Erre a feladatra jött ki neked helyes megoldás?


Mert nekem sehogy nem sikerül.

Napok óta.

2020. máj. 24. 20:10