A kör egyenletben (X^2+Y^2+Ax+By+C) az Ax, By, és C mit képviselnek?

(Wikipédia linket/goromba vagy értelmetlen választ nem kérek)

2020. ápr. 28. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha teljesnégyzetté alakítod akkor megkapod a kör egyenletét,ez a kibontott forma a C meg a konstans :DD
2020. ápr. 28. 10:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De lehet,hogy a C a középpont mindjárt utána nézek
2020. ápr. 28. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól írtam :D
2020. ápr. 28. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál, az nem egyenlet, akkor lesz belőle az, ha egyenlővé teszed nullával.


Alakíts teljes négyzetté.


(x+A/2)^2+(y+B/2)^2-A^2/4-B^2/4+C=0


(x+A/2)^2+(y+B/2)^2=C-A^2/4-B^2/4


Ha a jobb oldala az egyenletnek pozitív, akkor az a sugár négyzete.

-A/2 a középpont első koordinátája

-B/2 a középpont második koordinátája

2020. ápr. 28. 10:36
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkitől ^^

Legyen szép napjuk :)

2020. ápr. 28. 10:39
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Igaza van,elfelejtettem a nullát

elnézést :D

2020. ápr. 28. 10:40