Hogyan kell megoldani ezt az egyenletrendszert?

[link]

2020. máj. 14. 11:57
 1/1 anonim ***** válasza:

A 2. egyenletet beszorzod 1,1-del:

0,11x + 1,1y = 1,1b

Az 1. egyenletet felhasználva:

1,31y = 1,1b - a

y = 0,840b - 0,763a

Az 1. egyenletbe behelyettesítve:

0,11x - 0,21(0,840b - 0,763a) = a

0,11x - 0,176b + 0,160a = a

0,11x = 0,840a + 0,176b

x = 7,636a + 1,6b

2020. máj. 14. 12:05