Jó matekosok ugya bevetitek magatokat? Háziban kaptam ezt kkérdést, és nem tudom hogyan kezdjek hozzá, vagy hogyan vezessem végig. Kérlek aki leírná, az az egész műveletet leírná nekem?🙏2020. máj. 14. 10:11
1/2 anonim válasza:
A folyóhoz viszonyított sebesség: 8
Lefelé sebesség: 10
Felfelé sebesség: 6
A keresett távolság: x.
x/10+x/6=4
3x+5x=120
8x=120
x=15
2/2 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy x órán keresztül haladunk a folyón lefelé, ekkor 10x km utat teszünk meg.
Amikor felfelé megyünk a folyón, akkor sebességünk 6 km/h, így 6*(4-x) km utat tudunk megtenni. Ennek a kettőnek -érthető okokból- egyeznie kell, tehát:
10x = 6*(4-x)
Innen be tudod fejezni?